Зупинити знищення річки Ірпінь – наша першочергова задача

Громадський діяч Олексій Зіневич висловив свою, а також позицію ГО “Зелений Ірпінь” стосовно забудови заплави річки Ірпінь. На думку Зіневича порятунок річки є першочерговим завданням, адже

Громадський діяч зазначив, що схеми, за якими під забудову виводились ділянки на заплаві за межами міста незаконно.

“Історія з забудовою заплави почалась з того, що в місті закінчились ділянки під забудову. Першим об’єктом тут став ЖК “Єсенін”. Саме там обкатали схему, за якою вони вийшли за межі міста і почали швидкими темпами будуватись. Тоді громада виграла суд, було доведено, що забудова незаконна. Але тоді 25 АТО-вцям роздали в цьому ЖК квартири, легалізуючи таким чином забудову”.

Забудова заплави річки Ірпінь шлях до знищення Ірпеня

Місто Ірпінь засноване у 1898 році, це була станція залізниці Київ — Ковель біля залізничного мосту через річку Ірпінь. Саме річка дала назву місту, а зараз цю річку намагаються знищити забудовники!Ось карта ділянок, які вже куплені оточенням Карплюка та частково переведені під багатоповерхову забудову, це понад 100 гектарів. 100 гектарів це у 6 разів більше ніж ЖК Синергія Сіті (72 будинки).https://u.to/YbNSGQЗупинити знищення річки Ірпінь наша першочергова задача.

Опубліковано Зіневич Олексій Середа, 12 серпня 2020 р.

Олексій Зіневич нагадав, що як ділянки під забудову, так і нова набережна, створена за бюджетний кошт, знаходяться за межами міста. Ірпінська міська рада не мала права розпоряджатись ділянками на заплаві, змінювати їхнє цільове призначення та видавати містобудівні умови. Тому набережна, на яку замість об’єктів соціальної інфраструктури витратили понад 70 мільйонів гривень, стала всього лише черговим піар-об’єктом, а по справах незаконного будівництва та розширення меж міста оновленим Генпланом триваює судовий розгляд.

Читайте ще:   В ДАБІ розпочались кадрові чистки: ключові фігуранти причетні до незаконної забудови Ірпеня

“Ми ж розуміємо, що набережна не просто так будувалась. Вона будувалась з метою додати привабливості тій незаконній забудові, яка містить безліч порушень. Але в будь-якому випадку при перегляді інвестор будівництва оцінює картинку, і цю картинку створили бюджетним коштом. За ці гроші можна було збудувати три дитячих садки в різних частинах Ірпеня”.

Крім того, Зіневич нагадав, що будівництво заплави в першу чергу несе небезпеку для людей та природи: щзнищення екосистеми річки Ірпінь, забруднення грунтових вод будівельним сміттям, яке засипають на місце пошкоджених торфовищ і яка потім йде в крани мешканців, відбувається ущільнення та навантаження на інфраструктуру, погіршення якості життя людей.

“Річка – це живий організм. В річки є заплава, в межах якої вона функціонує. Відбувається знищення екосистеми.”

Варто нагадати, що забудова заплави триває і досі, попри судову тяганину та протести громади. Забудовник свідомо затягує розгляд кримінальних справ, продовжуючи при цьому рекламу недобуду та залучення нових інвесторів

“Заплаву намагаються забудувати і в інших місцях, тому що немає важелів впливу на місцеву владу. Зараз, фактично, влада і є тим бізнесменом, який займається забудовою і не робить нічого, щоб її зупинити”

Олексій Зіневич додав, що він впевнений, що забудова буде зупинена: законним шляхом через суди і через зміну влади.

Читайте ще:   Активісти Приірпіння заявляють про ігнорування інтересів громади місцевою владою і про бездіяльність правоохоронних органів у регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *