Як партія Президента Зеленського стала технічною партією Карплюка в Ірпені

Мальовничий Ірпінь – передмістя столиці, регіон який славився зеленими лісами, чудовою річкою та дачами письменників, які їхали з усього Радянського Союзу надихатись та творити. 

Містом 5 останніх років правила партія “Нові обличчя” на чолі з Карплюком. За цей час вирубано значну частину зелених насаджень, населення зросло у 3 рази, побудовано понад 1,5 млн квадратних метрів житла. І… жодної школи та лікарні. З міста 5 років робили гарну глянцеву обгортку для продажу квартир та залучення інвесторів новобудов.

Сам Карплюк ще з 2016 року тісно співпрацює з політичною силою тодішнього Президента Петра Порошенка, а фракція БПП в міській раді слухняно голосувала за всі рішення по забудові Ірпеня та виділення землі людям Карплюка.

Через розгул злочинності та безкарність корумпованих високопосадовців тодішній генпрокурор Луценко назвав Ірпінь українським “Чикаго”. І це “Чикаго” існувало в тому числі через співпрацю з БПП. Десятки кримінальних справ проти карплюківської команди залишились у підвішеному стані, лише окремі представники правоохоронних органів наважувались давати їм хід. У 2019 році Карплюк на президентських виборах організував для Порошенка тіньовий штаб у міській раді, де тисячі агітаційних матеріалів було виявлено навіть в приміщенні сесійної зали. 

Порошенко програв, але домовленість з Карплюком проявилась на парламентських виборах. “Європейська Солідарність” в одномандатному 95-му окрузі, до якого входить Ірпінь, представила нікому не відомого Андрія Янченка – відверто слабкого кандидата, який фактично не вів передвиборчої кампанії.

Дорогу до парламенту Карплюку загородив представник партії Зеленського “Слуга народу” – політичної сили, що мала на той час аномально високий рейтинг. В самій ЗЕ-команді в Олександра Горобця вірили мало, апелюючи до його слабкої впізнаваності, яка ще за місяць до виборів дорівнювала нулю. Карплюк розпочав свою кампанію доволі потужно, він організував одну з найдорожчих кампаній кандидатів-мажоритарників, на яку скинулись забудовники та чорний нотаріус Максим Нельзін (дав 1,1 млн гривень). 

Читайте ще:   Запитання до Луценка: чому фігурант кримінальних проваджень Карплюк йде не у в'язницю, а у ВР?

В перші тижні дозволеної агітації Карплюк був єдиним мажоритарником з рекламою на загальноукраїнських телеканалах. За приблизними підрахунками, лише цей пункт агітації обійшовся йому в понад 9 млн гривень – половину дозволеного законом бюджету. А ще він будував набережну у Вишневому, чистив озеро у Боярці, навіть встиг використати Дубінського у своєму передвиборчому піарі без його згоди.

Проти Карплюка, окрім рейтингу “Слуги народу” та Президента, працював цілий актив людей, котрі кілька років до цього виступали проти корупції в Приірпінні. Сотні активістів об’єдналися, щоб надати дієву підтримку кандидату від “Слуги народу”. За місяць  вони надрукували та рознесли понад 1 млн примірників газет, розмістили понад 100 білбордів, організували агітаційні бригади, моніторили роботу комісій та роботу із  захисту результату. Як наслідок – нікому не відомий на 95-му окрузі Горобець з великим відривом виграв вибори.

Після того, як Карплюк вибори програв, активізувались правоохоронці. Його чекали прокурори для вручення чергової підозри по карних справах, які до цього лежали “мертвим” грузом в прокуратурі. 

Програвши битву за регіон, Карплюк вирішив знову зайти в міську раду, щоб утримати важелі впливу в Ірпені, де сконцентровані його основні бізнес-активи. Ключовим з них є заплавні землі річки Ірпінь, які він намагається забудувати. 

Читайте ще:   Ірпінь - бетонне гетто: Між «спальником» Києва і бандитським Гарлемом

А що ж  “Слуга народу”? Партія Президента до місцевих виборів почала готуватись з квітня 2020 року. Та ще на початку цього року стало відомо, що в “Слузі народу” існують так звані “куратори” областей від партії, що приймають рішення навіть не як керівники штабів, до яких їх прирівнювали, а від імені партії загалом. 

За таку організаційну схему на Київщині відповідає Олександр Дубінський. 

Ще у березні 2020 року Дубінський заявив на прес конференції в УНІАН, що Карплюк не може бути учасником виборчого процесу від партії Зеленського через абсолютну “зашквареність”. Однак, пізніше з’ясувалося інше – Карплюк не може, а його люди можуть.

Саме Дубінський відповідає за партію, яка тривалий час була номером 1 у Київській області та могла скласти найбільшу конкуренцію “Новим обличчям” в Ірпені. Депутати-мажоритарники звинуватили Дубінського в продажу місць у списках “Слуги народу”. Про це у своєму зверненні до Президента, зокрема, повідомив нардеп  Микола Галушко.

Схоже, що в Ірпені квота “Слуги народу” так само була продана. Кандидатом в очільники громади від “слуг” одним з останніх не лише в області, а й в Україні, було представлено чорного нотаріуса Карплюка Максима Нельзіна

Представників команди, що допомогла Олександру Горобцю перемогти, та працювала на позитивний результат у 1 та 2 турі президентських виборів, до списків на місцевих виборах не внесли. Їхні кандидатури навіть не розглядали. 

Читайте ще:   В передмісті Києва стало важко дихати

Отже, кандидатом на посаду міського голови Ірпеня став особистий нотаріус команди забудовників Максим Нельзін, а списки кандидатів до міськради сформував колишній партнер Карплюка, який очолив одну з підконтрольних йому компаній, – Антон Мирончук. Рекламну кампанію “Слуги народу” проводить фірма ПР-Лайн, що належить дружині Карплюка, а в списках президентської партії люди, пов’язані із забудовником Мирончуком. Фактично можна констатувати, що “Слуга народу” в Ірпені стала технічною партією Карплюка.

Максим Нельзін – широко відомий у вузьких ірпінських колах нотаріус, котрий впродовж 10 років постійно оформлював Карплюку документи на землю та нерухомість. Як кандидат в мери –  абсолютно непереконливий, невпізнаваний та пасивний. 

Антон Мирончук – відомий ірпінський забудовник, власник компанії “Орлан-Інвест Груп”. Ця фірма – один з найбільших боржників по сплаті пайової участі в місті. Наразі будівництво об’єктів  “Орлан-Інвест Груп” призупинено, частину майна конфісковано та виставлено на аукціон, але доля інвесторів Мирончука, очевидно, не дуже цікавить. 

На пряме запитання від інвесторів “Орлан інвест груп” до Олександра Дубінського щодо присутності половини співробітників  компанії забудовника Мирончука  у списках партії “Слуга народу”, той відповів, що у разі, якщо майбутні депутати будуть діяти не по совісті, він їх відкличе. М’яко кажучи, слова куратора ЗЕ-команди Київщини виглядали дуже непереконливо.

Прикро констатувати, але партія Президента України в Ірпені зрадила своїх прихильників, які працювали на її перемогу у 2019 році. Через скандали вона втратила велику частину електорату та фактично стала однією з партій, які гратимуть на загальну перемогу місцевого феодала Карплюка. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *